استاد الازهر و مفتی اهل سنت : مقاومت زمینه ساز ظهور

مسیر سرویس های رفت و برگشت مراسم دعای عهد در جوار شهدای گمنام صفه اعلام شد
اسفند ۷, ۱۳۹۲
سینمای دینی و مهدوی امروز ما؛ هست‌ها و بایدها
اسفند ۱۰, ۱۳۹۲

جلسات آیینه پژوهش مهدوی، نشست علمی

"نگاه مشترک مذاهب اسلامی به مهدویت و نقش وحدت آفرین آن" با حضور دکتر تاج الدین حامد عبدالله الهلالی (مفتی سابق استرالیا و استاد دانشگاه الازهر) در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار گردید.

 

 

به نقل از سایت مرکز تخصص مهدویت در ادامه جلسات آیینه پژوهش مهدوی، نشست علمی "نگاه مشترک مذاهب اسلامی به مهدویت و نقش وحدت آفرین آن" با حضور دکتر تاج الدین حامد عبدالله الهلالی (مفتی سابق استرالیا و استاد دانشگاه الازهر) سه شنبه ۶/۱۲/۹۲ در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار گردید.
در این نشست ابتدا دکتر الهلالی ضمن بیاناتی دنیای امروز را به کشتی پرتلاطمی تشبیه نمود که در ظلمات در حال حرکت است و این کشتی بدون سرپرست و هدایتگر به مقصد نخواهد رسید. ایشان با اشاره به اینکه امت اسلامی بدون سرپرست در گمراهی خواهد بود، مشکل اصلی را "حب الظهور" مطرح نمود. وی با بیان معنای حب الظهور گفت تا وقتی بشریت به دنبال مطرح کردن خود و ابراز وجود و استعلاء و برتری بر دیگران است، امام زمان ع ظهور نخواهد کرد و در حقیقت مانع ظهور بشریت است نه اینکه خداوند بخلی در این زمینه داشته باشد.
در ادامه دکتر الهلالی به سوالات حاضرین پاسخ داد. وی در پاسخ به اینکه کدام مذهب کلامی یا فقهی از مذاهب اهل سنت معتقد به امام زمان ع است، گفت: اجماع علمای اهل سنت بر ظهور امام است ولی در مورد اینکه حضرت متولد شده و یا در آینده متولد خواهد شد، اختلافاتی وجود دارد. ایشان ضمن انحرافی دانستن وهابیت بیان داشت این گرود منحرف قائل به عدم تولد امام ع بوده و به خاطر تکفیری بودنشان از امام و پیروان حضرت بیزارند و باید جهان از وجود چنین افکاری پاکسازی شود.
دکتر الهلالی در پاسخ به سوال دیگری در مورد آمریکا، کاخ سفید را سردمدار دجالین روزگار نامید و بیان داشت مسلمانان باید با وحدت و انتشار فکر قرآنی و اسلامی و مقاومت، زمینه ظهور را فراهم نمایند. وی ایران را پرجمدار مقاومت و استکبارستیزی در دوران کنونی معرفی نمود و گفت: طبق نظر شخصی بنده امام زمان ع حی و حاضر است و ما باید افکار، نوشته ها و تاریخ را از افکار باطلی که ائمه را منکر شده و یا به باطنی گری می پردازند پاک سازیم تا زمینه ظهور فراهم گردد.
لازم به ذکر است سلسله نشستهای آیینه پژوهش مهدوی با موضوعات پژوهشی حوزه مهدویت از ابتدای سال تحصیلی جاری در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم واقع در قم خیابان شهدا کوی آمار بن بست شهید علیان به صورت ماهیانه برگزار می گردد.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz