افزایش معرفت و بصیرت زمینه ساز ظهور است

اذعان گروه‌های معاند و وهابی بر برتری مبلغین شیعه در جذب مردم
دی ۱۲, ۱۳۹۵
حجت‌الاسلام سیدعلی طالبی: دلیل غربت امام زمان(عج) چیست؟
دی ۱۲, ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صدیقی، امام جمعه صومعه سرا امروز، ۹ دی در همایش بزرگداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در این شهرستان، اظهار کرد: ۹دی روز تجدید پیمان ملت با ولایت است.

وی با بیان اینکه ۹ دی به عنوان روز میثاق ملت با ولایت در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است، افزود: در طول تاریخ جهالت، نادانی و سفاهت عامل بدبختی بوده که موجب نابودی هم دنیا و هم آخرت می‌شود.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره بر اینکه هنگامی که جاهلان در مقابل ناصحان و انسان‌های هدایتگر قرار می‌گرفتند هدایت می‌شدند، خاطرنشان کرد: اگر جهالت و نادانی با لجاجت آمیخته شود موجبات بدبختی و رذالت را فراهم می‌کنند. لجاجت در صورتی که با اصلاح نفس همراه نباشد خار و رذالت را در پی خواهد داشت.

این کارشناس دینی با بیان اینکه این انقلاب به دست صاحب اصلی آن امام زمان(عج) تحویل داده خواهد شد، گفت: آیت‌الله بهجت(ره) فرمودند «مراقب اوضاع یمن باشید؛ جرقه‌ای در یمن زده می‌شود که با ظهور ارتباط دارد و ما باید خودمان را برای ظهور آماده کنیم». این زمینه آرام آرام به کمک مردم یمن در حال آماده‌سازی است. امروز زمینه ظهور امام عصر(عج) در حال فراهم شدن است. سستی و نادانی نباید دامن‌گیر ملت مسلمان و موجب تاخیر در ظهور شود.

حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید بر اینکه افزایش معرفت و بصیرت از عوامل انتظار و آماده‌سازی زمینه ظهور است، تصریح کرد: باید روز به روز بر بصیرت و آگاهی خود بیافزاییم.

وی به فتنه سال ۸۸ اشاره و تصریح کرد: در فتنه ۸۸ عده‌ای جاهل و لجوج علی‌رغم اینکه قبل از انتخابات همه دم از قانون می‌زدند در آستانه اعلام انتخابات صحنه‌هایی را از ماه‌ها و سال‌های قبل به کمک استکبار جهانی برای ایجاد انقلاب مخملی در ایران فراهم کرده‌ بودند اما ملت فهیم ایران با هدایت پیامبرگونه مقام معظم رهبری، درایت، بصیرت و ولایتمداری و با حماسه ۹دی زمینه انقلاب مخملی را خنثی کردند.

امام جمعه صومعه‌سرا در پایان با بیان اینکه ملت ایران همواره باید هوشیارتر از گذشته باشند، اظهار کرد: نام صومعه‌سرا برای همیشه در تاریخ‌نگار نظام جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است؛ چرا که مردم رشت و صومعه‌سرا در ۸ دی سال ۸۸ به عنوان اولین شهرستان‌ها در صحنه برای میثاق با ولایت حضور یافتند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz