آخرین جلسه از نشست هم افزایی مربیان مهدویت برگزار شد
شهریور ۲۳, ۱۳۹۳
رهبر معظم انقلاب از بیمارستان مرخص شدند
شهریور ۲۴, ۱۳۹۳

اگر از شما پرسیدند شما در چه زمانی دارید زندگی می کنید خواهش می کنم عاقلانه ترین و دقیقترین پاسخ رو بدید و دقیقترین پاسخ این است که، زمان زندگی ما «بعد از شهادت اباعبدالله الحسین(ع)، قبل از قیام امام زمان(عج)» است. معنای زمان ما اینه! کسی که تو همچین زمانی زندگی می کنه مدام باید از کربلا به سمت جامعه مهدوی حرکت بکنه…

بخشی از سخنرانی : “خیلی ها این قدر به خودشون زحمت نمی دهند به عنوان یک احتمال این موضوع را مورد مطالعه علمی قرار دهند.

در جامعه مهدوی علم رشد می کند ما اگر بخواهیم نگاه کنیم به جامعه مهدوی چگونه و چرا در جامعه مهدوی علم رشد می کند؟ شاید بتوانیم الهام بگیریم درس بگیریم و علم را در جامعه خود رشد دهیم.

در اخبار جامعه مهدوی گزاره هایی به گوش می رسد که این گزاره ها را وقتی مورد مطالعه قرار دهید می توانید در رابطه با پیشرفت علم در جامعه خودتون رهنمودهای فراوانی از آن بگیرید در روایت داریم که علم بعد از ظهور حضرت ۲۵ واحد خواهد شد در حالی که تا ظهور حضرت ۲ واحد بیشتر رشد نخواهد کرد.

چه علمی می شود مثلاً از نانو تکنولوژی بالاتر چه اتفاقی می افتد یعنی همه کسانی که امروز دانشمند هستند آن زمان مدرک نهضت سواد آموزی به آن ها خواهد داد؟

چه اتفاقی برای علم خواهد افتاد؟ آن ۲۵ واحد امروز برای خودمان محقق کنیم ولی چند تا انتظار داریم یکی اینکه مرغوب مبنا موجود علم در غرب نمی شود دوم اینکه جستجو می کنیم سازو کار زندگی علمی، ساز و کار محیط علمی، ساز و کار تحصیل و تأمل و پژوهش را که چگونه باید باشد؟ آن زمان چگونه خواهد بود؟

علم تحت تسخیر زورمندان و زرمداران قرار نخواهد گرفت. واقعی صحبت کنیم خیالی نباشد.!

ولایت فقیه بایستی پشت سر آن باشد. هرچی ولایت فقیه مستحکم تر باشد علم در جامعه افزایش پیدا می کند.

ولایت تنها نوع صحیح از روش ها کنترل در جامعه هست. و هیچ روش دیگری جواب مثبت نخواهد داد این تجربه ۱۵ سال اخیر انقلاب ما هم هست که عیناً همین است.

علم آزاد بشود ولایت بایستی صورت بگیرد؛ همین مسئله ای که در زمان ظهور امام زمان اتفاق خواهد افتاد.

برای مقوله انتظار بایستی عالمانه برخورد کنیم.

برای جامعه ای مهدوی بایستی مقدمه سازی کرد.

انتظار عامیانه این است که فکر کنیم امام زمان که عدالت بیاورد امام زمان عدالت نمی آورد او ولایت می آورد عدالت نتیجه ولایت است .

انتظار عامیانه این است که فکر کنیم امام زمان امنیت می آورد او امنیت نمی آورد او ولایت می آورد امنیت نتیجه ولایت است.” ادامه دارد ……

برای دریافت سخنرانی کامل بر روی تصویر کلیک نمایید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz