بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) در محکومیت صدور حکم اعدام برای شیخ نمر

دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با رهبر انقلاب
مهر ۲۴, ۱۳۹۳
رژیم آل خلیفه بنای یادبود عاشورا را تخریب کرد + تصاویر
مهر ۲۶, ۱۳۹۳

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در پی صدور حکم اعدام برای «آیت الله شیخ نمر باقر النمر» از سوی دستگاه قضایی جائر سعودی، مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیانیه مهمی صادر کرد.

در این بیانیه ضمن محکوم کردن این عمل غیر اسلامی و غیر انسانی، همچنین از علمای اعلام و مراجع تقلید و سازمان های بین المللی حقوق بشری، فرهیختگان، سیاستمداران و نویسندگان جهان در خواست درخواست شده است که از هر طریق ممکن برای الغای این حکم تلاش نمایند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم فی محکم کتابه المبین: “وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُون”. وقال: “وَقَالَ رَجُلٌ مُؤْمِنٌ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ یَکْتُمُ إِیمَانَهُ أَتَقْتُلُونَ رَجُلًا أَنْ یَقُولَ رَبِّیَ اللَّهُ وَقَدْ جَاءَکُمْ بِالْبَیِّنَاتِ مِنْ رَبِّکُم”.

با کمال شگفتی و حیرت دادگاه جزائی رژیم آل سعود در ریاض حکم ظالمانه و غیر منتظرانه ای علیه فقیه وارسته «علامه شیخ نمر النمر» صادر نمود؛ آن هم در حالی که در سال ۲۰۱۲ م با شلیک گلوله مأموران آل سعود مجروح و دستگیر شد و از آن زمان در بازداشت به سر می برد.

این حکم اعدام کاملا سیاسی، از سوی دادستان کل با صدور اتهامات واهی و غیر واقع بینانه ارائه گردید، حال آنکه این اتهامات به اثبات نرسیده است و شیخ نمر و وکیل مدافع وی باصدور لایحه ای قانونی، این اتهامات را مردود نمودند.

مجمع جهانی اهل بیت (ع) به عنوان یک سازمان مردم نهاد بین المللی، صدور این حکم ظالمانه را بشدت محکوم نموده، به طور جد از هیئت منصفه و دادگاه استیناف می خواهد تا آن را نقض کنند.

مجمع همچنین ضمن قدردانی صمیمانه از همه شخصیت های حقیقی و حقوقی که در گذشته از شیخ نمر دفاع نموده اند، از علمای اعلام، مراجع عظام تقلید، سازمان های بین المللی حقوق بشری، فرهیختگان، سیاستمداران و نویسندگان جهان در خواست می کند تا ضمن عدم پذیرش این حکم ظالمانه و ضد بشری، با حمایت از مظلوم، بنا به وظایف شرعی و اخلاقی از هر طریق ممکن و مناسب این حکم را محکوم نمایند، همچنین احکام اعدام دیگر علیه جوانان و نوجوانان کشور عربستان ــ که دارای تبعات و آثاری منفی است و هیچ فرد عاقل، منطقی و با وجدان بشری آن را نمی پذیرند ــ را محکوم نمایند.

در پایان بنا به وظایف انسانی خود و به منظور تحقق عدالت و برابری و پایبندی به اصول حقوق بشر، از مقامات عربستان سعودی و دادگاه جزائی می خواهیم با پیروی از منطق عقل و شرع و برای اجرای عدالت و رفع تبعیض، پرونده زندانیان مظلوم را ببندد تا همبستگی ملی و مساوات بین شهروندان این کشور تحقق یابد.

“إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَهً مِنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ ۚ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِین”.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

مجمع جهانی اهل بیت(ع)
٢١ ذوالحجه ١۴٣۵

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz