ثمره دوستی با امام عصر(ع) دوری از شیطان است

شعبان؛ماه پیامبر خدا که ثواب روزه اش رفتن به بهشت است
خرداد ۱۱, ۱۳۹۳
چه هنگام جواب سلام امام حسین را می‌شنویم؟
خرداد ۱۱, ۱۳۹۳

امام عصر(ع) از تمام افراد به اظهار محبت شایسته تر است و ثمره دوستی به آن حضرت که دوری شیطان است، با دعا برای تعجیل فرج آن جناب زودتر از دوستی به دیگران حاصل می شود.

خبرگزاری شبستان: “مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم” یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(۱۳۴۸ ـ ۱۳۰۱ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیه‏اللّه(عج) که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.

اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏نویسد:
“چون ما نمى‏توانیم حقوق آن حضرت(ع) را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، بجا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت(عج)، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، مى‏باشد.”
رنجش و وحشت شیطان
دعا کردن برای تعجیل فرج مایه فزع و ناراحتی شیطان لعین و دوری او از دعا کننده می شود.
هر عبادتی همین طور است که اگر مومن آن را به همانگونه که خداوند متعال امر فرموده به جای آورد او را به خدا نزدیک می نماید و لازمه آن دوری شیطان می باشد و هر عبادتی که شرایط قبولی در آن زیادتر جمع باشد زودتر و کامل تر این نتیجه را می دهد با این معنی سبب بودن دعا برای تعجیل فرج حضرت صاحب الزمان برای دوری شیطان با دلیل و برهان معلوم شد.
می گویم اینکه همه این سخنان را نقل کردم برای آن است که کسی نگوید اگر دعا کردن برای تعجیل فرج سبب دوری شیطان می شود پس از بسیاری از افراد نباید گناهی صادر گردد؟ چون در جواب می گوییم: این عمل شریف نظیر نماز است و هرچه در آن باره گفتیم اینجا نیز وارد است و اشاره برای اهل ادراک کافی است.
بدون تردید عظیم ترین اهل ایمان یعنی مولای ما حضرت صاحب الزمان از تمام افراد انسان به اظهار محبت شایسته تر است و ثمره دوستی کردن به آن حضرت که دوری شیطان است با دعا برای تعجیل فرج آن جناب زودتر از دوستی کردن به دیگران حاصل می شود.
همچنین دوستی کردن با کارهای دیگر غیر از دعا همین ویژگی را دارد و نیز دوستی کردن نسبت به پیامبر و خاندان گرامی آن حضرت و مومنین به درجات مختلف آثار ارزنده ای به بار می آورد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz