حجه الاسلام قرائتی: وضعیت اقامه نماز در ادارات رضایت بخش نیست

نمایش فیلم «محمدرسول الله (ص)»در مسکو
بهمن ۶, ۱۳۹۴
رهبر انقلاب در پیامی به اجلاس سراسری نماز:
بهمن ۶, ۱۳۹۴

 

 

به گزارش ایرنا محسن قرائتی روز یکشنبه در اجلاس استانی نماز در سالن اجتماعات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خاطرنشان کرد: استان تهران یکی از جاهایی است که در اقامه نماز وضعیت مطلوبی ندارد در حالیکه تهران باید برای سایر شهرها و استان ها در این خصوص نمونه باشد.
وی وجود برخی مشکلات و آسیب های اجتماعی در استان تهران را در این خصوص مرتبط دانست گفت: در استان تهران باید به گونه ای حرکت کرد که سایر استان ها نیز از پایتخت به عنوان الگو پیروی کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید وضعیت اقامه نماز تغییر کند افزود: تقاضا می کنم استانداران جلسه ای با حضور مدیران استانی را برای ارائه گزارش از وضعیت اقامه نماز در ادارات اختصاص دهند.
قرائتی تاکید کرد که هر چه سطح تحصیلات افراد بالاتر می رود باید حضورشان در مساجد پر رنگ تر شود.
وی با اشاره به اینکه برخی از خواص در این خصوص وضعیت نامطلوب تری دارند و مسائل اقتصادی و سیاسی برایشان مهم تر است افزود: چرا چند هزار نفر احساس وظیفه می کنند که به مجلس شورای اسلامی راه یابند اما یک نفر احساس وظیفه نمی کند که برای نماز کار کند؟

قرائتی با ابراز تاسف از اینکه برخی روحانیون به تعداد شش هزار نفر برای حج و تبلیغ ثبت نام می کنند اما حاضر نیستند در ستاد های اقامه نماز حضور یابند گفت: تعداد روحانیونی که برای تبلیغ نماز ثبت نام می کنند بسیار کم است.
وی خاطرنشان کرد: حق نماز تاکنون ادا نشده و در این خصوص نباید منتظر برگزاری جلسات مختلف باشیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz