رژیم آل خلیفه بنای یادبود عاشورا را تخریب کرد + تصاویر

بیانیه مجمع جهانی اهل بیت(ع) در محکومیت صدور حکم اعدام برای شیخ نمر
مهر ۲۶, ۱۳۹۳
مباهله؛ صحنه تمایز حق و باطل
مهر ۲۷, ۱۳۹۳

مزدوران رژیم آل خلیفه بنای یادبود «الثقلین» را که به مناسبت ماه محرم و روز عاشورا در منطقه الجفیر در جنوب منامه ساخته شده بود، ویران کردند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ مزدوران رژیم آل خلیفه بنای یادبود «الثقلین» را که به مناسبت ماه محرم و روز عاشورا در منطقه الجفیر در جنوب منامه ساخته شده بود، ویران کردند.

نیروهای رژیم آل خلیفه پس از محاصره منطقه، این بنای یادبود را با لودر تخریب کرده و با خود بردند.

ساکنان منطقه الجفیر نیز پس از تخریب بنای یادبود ثقلین با برگزاری تجمع اعتراض ‌آمیز این اقدام نیروهای رژیم آل خلیفه را محکوم کردند.

جمعیت الوفاق بحرین در واکنش به این اقدام رژیم آل خلیفه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام نشان دهنده تفکر طایفه‌ای است که با آزادی بیان مبارزه می‌کند و به زبان زور و خشونت اعتقاد بیشتری دارد، این‌‌ همان منطقی است که ۳۸ باب مسجد را ویران کرد و به ده‌ها حسینیه، مسجد و مقدسات شهروندان تجاوز می‌کند.

در بیانیه جمعیت الوفاق آمده است: این اقدام نشان می‌دهد که نوع رفتار این رژیم درقبال آزادی‌های دینی به ویژه در رابطه با شیعیان طوری است که تلاش می‌کند با چنین اقداماتی آزادی‌های دینی را در تمام زمینه‌ها از طریق تخریب مساجد، تعقیب مداحان و سخنرانان و تجاوز به نهادهای دینی و تعقیب مسئولین حسینیه‌ها و تهدید آن‌ها، محدود و مصادره کند.

«شیخ میثم سلمان» مسئول بخش آزادی‎های مذهبی دیده‌بان حقوق بشر بحرین نیز در واکنش به این اقدام رژیم آل خلیفه گفت: رژیم در جهت ایجاد اختلاف و بی‎توجهی به شیعیان است.

مسؤول بخش آزادی‎های مذهبی دیده‌بان حقوق بشر بحرین اظهار داشت: «نماد ثقلین» به صورت قانونی در میدان منطقه الجفیر نصب شده بود و تخریب آن توهین به شعائر دینی شیعیان و نادیده گرفتن حقوق آنان است.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم ضمن هشدار به هرگونه اقدام احتمالی رژیم آل‎ خلیفه علیه شیعیان تخریب این نماد دینی را محکوم می‌‎کنیم و تاکید می‌کنیم شیعیان بحرین درپی زنده نگه داشتن نهضت حسینی بعد از هزار سال هستند.

نیروهای نظام آل خلیفه پیش از این نیز در سال ۲۰۱۳ میلادی بنای یادبود «سفینه الحسین» را در منطقه «جفیر» ویران کرده بودند.

شیعیان بحرین بیش از سه سال است که برای به دست آوردن حقوق سیاسی و اجتماعی خود در جامعه بحرین تلاش می‌کنند و در آخرین اقدام مسالمت آمیز خود، انتخابات نمایشی در این کشور را تحریم کردند که باعث خشم رژیم آل خلیفه شد.

..

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz