زیباترین جمله درباره امام زمان(عج)/بیشترین دعای امیرمومنان(ع) چه بود؟!

تا این روز نیاید قیامت نمی شود!
فروردین ۲۱, ۱۳۹۵
رجب فرصت پر کردن خلأهای آخرتی است
فروردین ۲۱, ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سیدحسین حسینی قمی، کارشناس مذهبی سه‌شنبه شب، هفدهم فروردین ماه در مسجد مقدس جمکران در سخنرانی خود پیش از تلاوت دعای توسل گفت: در روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آمده است که وقتی نام حضرت حجت علیه السلام برده می‏ شد، ایشان می‏ فرمودند: «پدر و مادرم فدای او باد»؛ شبیه همین تعبیر از امام علی علیه السلام و امام صادق علیه السلام نیز موجود است.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: کوتاه‏ترین و زیباترین جمله درباره امام زمان علیه السلام را امام صادق علیه السلام فرموده‏ اند که اگر من عصر امام زمان عجل الله تعالی فرجه را درک می‏ کردم، تا پایان عمر، خودم را خادم مهدی(عج) قرار می‏ دادم.

وی ادامه داد: امام باقر(علیه السلام) نیز می ‏فرمایند که اگر من عصر امام زمان(علیه السلام) را می ‏دیدم، جان خود را در خدمت او قرار می‏ دادم؛ علی بن بابویه در زمان غیبت صغری از طریق نواب خاص به ایشان نامه نوشتند که آقا جان دعا کن فرزندان صالحی داشته باشم.

کارشناس مسائل اخلاقی و تربیتی تصریح کرد: حضرت حجت (عجّل الله) در جواب ایشان نوشته بودند که خداوند متعال دو پسر به تو می‏ دهد که هر دو فقیه و خیّر می ‏شوند؛ ابوعبد الله و ابوجعفر که همان شیخ صدوق است دو فرزند علی بن بابویه بودند که شیخ صدوق نزدیک به ۳۰۰ کتاب نوشت و به شیخ المحدثین معروف است.

حجت الاسلام حسینی قمی ابراز کرد: پدر و مادر باید به امام زمان(علیه السلام) متوسل شوند و از ایشان بخواهند که فرزندان صالحی به آن‏ها عطا کند تا شیخ صدوق‏ ها، آیت الله بروجردی‏ ها و مطهری‏ ها به دنیا بیایند؛ من حسرت می‏ خورم به توفیقی که شما دارید و هر هفته با تحمل سختی‏ ها به مسجد مقدس جمکران می ‏آیید.

وی بیان کرد: خداوند متعال به حضرت ابراهیم(علیه السلام) خطاب کرد که به مردم اعلام کن به حج بیایند؛ خداوند در قرآن کریم وقتی می‏ خواهد نام حجاج بیت الحرام را ببرد، ابتدا نام پیاده‏ ها را می‏ برد و سپس نام افرادی را می برد که با مرکب به حج می ‏آیند؛ یقین بدانید سختی‏ ها به اجر و پاداش اعمال شما فزونی می ‏بخشد.

کارشناس مسائل اخلاقی و تربیتی گفت: در روایتی آمده است که بیشترین دعای امیرمؤمنان(علیه السلام) آیه ۷۴ سوره مبارکه فرقان «رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّهَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً» بوده است و یکی از حاجت‏ه ای معنوی ما شیعیان باید همین دعا باشد.

وی برای تربیت فرزندان صالح به خواندن نماز اولاد توصیه و اذعان کرد: نماز امام صادق(علیه السلام) در انتهای مفاتیح الجنان برای اولاد را سعی کنید هر شب بخوانید که بسیار ساده و همانند نماز صبح است؛ در رکعت اول بعد از سوره مبارکه حمد، سوره مبارکه قدر و در رکعت دوم بعد از سوره حمد، سوره مبارکه کوثر خوانده شود.

حجت الاسلام حسینی قمی ابراز کرد: خانواده ‏ها باید زمینه‏ های خوبی را برای پرورش فرزندان خود مهیا کنند؛ اینطور نباشد که از راه ‏های دور به مسجد مقدس جمکران بیایید اما فرزندانتان در خانه تنها باشند؛ مراقب باشیم چشم و گوش فرزندانمان را به ماهواره و رسانه ‏های دشمن نسپاریم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر موشک فرهنگی دشمن بسیار خطرناک‏تر از موشک جنگی است؛ موشک فرهنگی دشمن فرزندانمان را به فساد اخلاقی و اعتیاد می‏ کشاند و تلفاتش چندین برابر موشک نظامی دشمن است؛ از راه دادن موشک فرهنگی دشمن به خانه پرهیز کنید.

کارشناس مسائل اخلاقی و تربیتی تصریح کرد: جوان ۲۲ ساله دانشجوی بهترین دانشگاه و بهترین رشته تحصیلی در تهران در حضور من گریه می‏ کرد و می‏ گفت که ۱۱ سال است دچار یک گناه مخفیانه هستم و الان حدود ۶ ماه است که توبه کرده‏ ام و دلیل آن را تماشای یک سریال ماهواره‏ ای بیان می‏ کرد.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: منشأ و منبع این اقدام که وقتی نام و القاب امام زمان(علیه السلام) را می‏ شنویم، قیام می‏ کنیم و دست بر روی سر خود قرار می‏ دهیم، از کتاب عیون اخبار الرضا(علیه السلام) است که امام رضا(علیه السلام) در برابر شعر شاعری که درباره امام زمان(علیه السلام) می‏ سرود، قیام کردند و دست مبارک را روی سر گذاشتند و سه مرتبه دعا کردند «اللهم عجّل فرجه».

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz