سالروز بازگشت شکوهمند امام خمینی(ره) به ایران و آغاز دهه فجر مبارک باد.

روزنامه ایتالیایی: پهپاد ایرانی امنیت آمریکا را کیش و مات کرد
بهمن ۱۰, ۱۳۹۴
معرفی کتاب «سرو ناز»
بهمن ۱۱, ۱۳۹۴

جاء الحق و زهق الباطل

هجرت بندگان صداقت پیشه خداوند، هماره آغازگر تحولات شگرف و تاریخ ساز بوده است. این سنت الهی برای همیشه در دوره های گوناگون، جاری است و مهاجران الی الله، با هجرت و مجاهدت خویش، راه هدایت را برای مردم می گشایند و هموار می سازند. خداوند، جایگاه دین مردمان را بلندترین مقام نزد خدا قرار می دهد و می فرماید: «آنها که ایمان آوردند و هجرت کردند و با اموال و جان هایشان در راه خدا جهاد کردند، مقامشان نزد خدا برتر است و آنها پیروز رستگارند.» با هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ، تاریخ فروزان اسلام رقم خورد. با هجرت امام حسین علیه السلام ، تاریخ سرخ شیعه نگاشته شد و در عصر ما نیز با هجرت سلاله نورآگین مردی بزرگ از خاندان عصمت و طهارت، حضرت امام خمینی رحمه الله ، آیین ناب نبوی و قیام حیات بخش حسینی احیا گشت. خمینی با قدم صدق از ایران خارج شد و با قدم صدق به ایران آمد و مصداق «جاء الحق و زهق الباطل» در عصر ما آشکار شد.

مهدویت و رکن انقلاب اسلامی؛ ولایت فقیه

بی شک رکن انقلاب اسلامی و مهم ترین عاملی که باعث پیروزی آن شد رهبری انقلاب است. رهبری انقلاب باعث گردید توده های ملت کنار هم جمع شوند، قیام کنند تا انقلاب پیروز شود.

پس از پیروزی نهضت، تا امروز نیز عبور انقلاب از بحران ها و اوضاع سخت مدیون رهبری انقلاب بوده است. شرارت های منافقین در سال های آغازین جمهوری اسلامی، جنگ تحمیلی هشت ساله، محاصره اقتصادی، فتنه سال های ۷۸ و ۸۸ نمونه هایی ازاین گردنه های خطرناک است که با مدیریت ودرایت رهبری از آن عبور کرده ایم.

درباره نقش و خدمات رهبری در عرصه انقلاب سخن بسیار است، ولی آنچه باید بدان توجه داشت این است که خدمات رهبری نیز در انقلاب از ثمرات مهدویت است.

مارتین کرامر می نویسد: «طرفداران پرشور [امام] خمینی او را نایب امام، یعنی نماینده امام غایب می دانند؛ چنین عنوانی، به این معناست که پیروان [امام] خمینی قدرت او را الهی و مشروع می دانند. جاذبه [امام] خمینی و علما، بازتابی از ستایش ائمه است؛ بدون داشتن چنین ستایشی انسان نمی تواند بر نظریه[امام] خمینی درباره حکومت، صحه بگذارد».[۱]

بنابراین عشق مردم نسبت به حضرت امام رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری دام ظله از ثمرات مهدویت است. اعتماد و اعتقاد مردم به مراجع دینی به عنوان نایبان عام امام عصر علیه السلام در عصر غیبت، در طول تاریخ شیعه این چنین سرمایه‌ای را ایجاد کرده است. مردم ما به خوبی می‌دانند و به این شعار از جان و دل ایمان دارند که : «بی عشق خمینی نتوان عاشق مهدی شد.»

[۱].تشیع، مقاومت و انقلاب: مجموعه مقالات کنفرانس بین المللی دانشگاه تل آویو ۱۹۸۴م، ص ۱۷٫

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz