شهادت زیر پرچم امام عصر(ع) و دعای نصرت

حسن عباسی در یادواره شهید رحیمی:
اسفند ۱۲, ۱۳۹۴
مشروح سخنان سعید جلیلی در همایش اقتصاد مقاومتی:
اسفند ۱۵, ۱۳۹۴
به گزارش پایگاه خبری آینده روشن: “مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم” یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏ اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(۱۳۴۸ ـ ۱۳۰۱ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیه‏اللّه(عج) که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏ شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.

اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏ نویسد: “چون ما نمی ‏توانیم حقوق آن حضرت(عج) را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، بجا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت(عج)، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، می ‏باشد.”

ثواب شهادت زیر پرچم حضرت قائم(ع)

دلیل بر دو مکرمت فوق روایتی است ک در مجمع البیان از حارث بن المغیره آمده که گفت: در محضر ابوجعفر باقر(ع) بودیم، فرمود: آنکه از شما این امر را شناخته و منتظر آن باشد و خوبی را در آن ببیند. مانند کسی است که به خدا قسم در رکاب مهدی(ع) با شمشیر خود جهاد کرده باشد.

سپس فرمود: بلکه والله مثل کسی است که در خدمت رسول خدا(ص) با شمشیرش جهاد کرده باشد و بار سوم فرمود: بلکه به خدا قسم همچون کسی است که در خیمه رسول خدا(ص) شهید شده باشد.

می گویم: وجه استشهاد اینکه دعا کننده برای تعجیل مولی صاحب الزمان از جمله مصادیق این عنوان است. چون از آثار انتظار دعا کردن به زبان می باشد.

و نیز در تفسیر البرهان از حسن بن ابی حمزه از پدرش ابو حمزه است که گفت: به حضرت ابی عبدالله صادق(ع) عرضه داشتم: فدایت شوم سنم بالا رفته است و استخوانم سست گشته و مرگم نزدیک شده است و می ترسم پیش از آنکه این امر (حکومت شما) را دریابم مرگم فرا رسد. فرمود: ای ابو حمزه هر که به ما ایمان آورد و حدیث ما را تصدیق کرد و به انتظار دوران ما نشست مانند کسی است که زیر پرچم قائم ما کشته شود بلکه به خدا سوگند زیر پرچم رسول خدا به شهادت رسد.

می گویم: پوشیده نیست که هر کس با نیت پاک برای تعجیل ظهور مولایش دعا کند و نصرت حضرتش را بر دشمنان خواستار باشد مصداق این عنوان خواهد بود و به این فایده بزرگ نایل خواهد شد.

مرجع : خبرگزاری شبستان

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz