فرمانده تیپ ۴۰ پیاده ارتش: قدرت ایران، آمریکا را به پای میز مذاکره کشاند

مونیز: پاره کردن برجام توسط رئیس‌جمهور بعدی آمریکا امکان‌پذیر است
فروردین ۲۱, ۱۳۹۵
آمریکا نماد بداخلاقی و بد ادایی است
فروردین ۲۱, ۱۳۹۵

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، امیرمحمد مختاری‌ فر در آیین گرامیداشت هفدهمین سالگرد شهادت امیرسپهبد علی صیاد شیرازی افزود: تحریمها ایران را به پای میز مذاکره نکشانده است بلکه قدرت، اقتدار و صلابت ایران باعث شد آمریکا و کشورهای غربی گزینه مذاکره را قبول کنند.
وی با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امروز نیروهای زمینی ارتش به بیخ گوش آمریکا رسیده و در آمریکای لاتین توان خود را به نمایش می‌گذارند و ما هیچ واهمه و ترسی از استکبار نداریم.
وی با بیان این که انقلاب اسلامی بر مبنای خون و شهادت بنا شده و عقب نشینی وعقب گرد در آن معنا و مفهومی ندارد، اضافه کرد: سیاسیون و مسئولان بدون واهمه و ترس در مجامع بین المللی از حقوق ملت ایران دفاع کنند چون اگر تهدید و خطری باشد سینه سپر هم ما خواهیم بود.
فرمانده تیپ ۴۰ پیاده ارتش بیان کرد: آسایش، عظمت، عزت، امنیت، پیشرفت، اقتدار و قدرت‌ نمایی امروز ایران اسلامی مرهون مجاهدت و خون شهدا است.
وی شهدا را مصداق واقعی ولایت‌مداری و حفظ روحیه عزتمندانه توصیف کرد و افزود: امروز نیز به نیروهای مسلح هرچه بخواهند بدهند لحظه‌ای از ولایت غافل نخواهند شد و بر سر عهد و پیمان خود باقی خواهد ماند.
وی افزود: اگر کسی فکر می کند آزمایش موشکی تبعات دارد سخت در اشتباه است و ما قرار نیست با میل آمریکا حرکت کنیم بلکه آنچه لازم و نیاز باشد انجام خواهیم داد.
وی اظهار کرد: به واسطه توان داخلی نیروهای مسلح در اوج تحریم ها بود که به دستاوردهای موشکی و نظامی دست پیدا کرده ایم و هیچ وقت و زمان از این توانمان کوتاه نخواهیم آمد.
فرمانده ارشد نزاجا در استان اردبیل با اشاره به جنایات داعش با نام اسلام اضافه کرد: غربی‌ها داعش و گروه‌های تکفیری را تربیت کردند تا به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند به طوری که اگر ما در سوریه و عراق نمی‌جنگیدیم امروز باید در خاک خود و در اردبیل با دشمنان مقابله می‌کردیم.
امیر مختاری فر گفت: ما جز حرف اسلام، قرآن و ولایت به هیچ سخن دیگر گوش نمی‌کنیم و هیچ ترس و واهمه‌ای از تهدید دشمنان نداریم و در عمل نیز ثابت کردیم که در سنگر انقلاب بوده و مرد عمل هستیم.
همرزم شهید صیاد شیرازی هم در این مراسم گفت: دشمنان و بدخواهان از قدرت اعتقادی شهید صیاد شیرازی بیمناک بودند.
امیراکبر فتورایی با اشاره به وفاداری ارتش ایران افزود: بعد از گذراندن دوران خفگان رژیم شاهنشاهی و تلاش و مجاهدتی که ارتش در حمایت از امام راحل و بنیان‌گذار انقلاب داشت در دوران دفاع مقدس نیز اوج فداکاری ارتشیان را در دفاع از این مرز و بوم شاهد بودیم.
زندانی رژیم پهلوی با اشاره به فداکاری و خلوص ارتش در دوران دفاع مقدس و اطاعت از ولایت اظهار کرد: در این بین شهید سرافراز ارتش اسلام سپهبد صیاد شیرازی شهید راه عمل، اخلاص و راست‌پنداری بود.
همرزم شهید صیاد شیرازی با بیان خاطراتی از اوایل پیروزی انقلاب و شجاعت شهید صیاد شیرازی گفت: در بحبوحه عملیات پاکسازی کردستان از منافقان بنی‌صدر ملعون اقدام به تخفیف درجه شهید صیاد شیرازی کرد و حتی او را از نیروی زمینی ارتش اخراج کرد.
فتورایی افزود: شهید صیاد شیرازی دلبسته درجه و نشان نبود و به آن افتخار نمی کرد بلکه وابستگی حقیقی او به قدرت لایزال الهی بود که همواره به او روحیه و اعتماد به نفس می‌داد.
پخش کلیپی از دلاورمردی‌های شهید صیاد شیرازی و مداحی از دیگر قسمت های این مراسم بود.
امیر سپهبد علی صیاد شیرازی صبح ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ مقابل منزل مسکونی خود در تهران، به دست عوامل گروهک تروریستی منافقین ترور و به شهادت رسید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz