ماموریت امام رضا(ع)در آگاهی مردم به آینده جهان و ظهور منجی دادگر

رهبر معظم انقلاب صبح امروز تحت عمل جراحی قرار گرفتند
شهریور ۱۷, ۱۳۹۳
دومین مجله اینترنتی قاصدک ویژه کودکان منتشر شد
شهریور ۱۷, ۱۳۹۳

 معاون تهذیب مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به سخنان امام رضا(ع) در مورد مصداق امامت در آینده جهان، گفت: ماموریت امام رضا(ع) آگاهی نمودن مردم پیرامون ظهور منجی دادگر و پایان جهان بود.

حجت الاسلام علی صدوقی در گفت و گو با خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان با اشاره به اندیشه و بینش امام رضا(ع)در رابطه با حضرت مهدی(ع) گفت: وظیفه اصلی انبیا و امامان زمینه سازی برای ظهور امام زمان(ع) است و اینکه آینده جهان براساس قوانین الهی نظام پیدا می کند و هویت انسان در راستای هدف خلقت و رسیدن به کمال قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه امامان در طول تاریخ ماموریت آگاهی مردم نسبت به آینده جهان را داشتند، خاطرنشان کرد: ماموریت امامان به گونه ای تنظیم شده بود که مردم را به ظهور منجی دادگر آگاه کنند که در پایان جهان ظهور می کند و ظلم و جور را ریشه کن خواهد کرد.

حجت الاسلام صدوقی بااشاره به تاکید امام رضا(ع) به دو مقوله درباره ظهور حضرت مهدی(ع) اظهارداشت: امام رضا(ع) در سخنان خود بر بحث امامت و معرفی مصداق امامت در آینده جهان به نام امام زمان(ع) تاکید داشتند و در این زمینه سخنانی گهربار دارند.

معاون تهذیب مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: امام رضا(ع) در این خصوص می فرمایند: امام نظام دهنده به دین و تنها عامل پیاده کننده قوانین دین است، نظام مسلمین را او جهت می دهد و عامل اصلاح دنیای مردم و سبب عزت و سربلندی اهل ایمان هستند.

وی با بیان اینکه مکمل این بیانات را امام علی(ع) دارند، تصریح کرد: امام علی(ع) می فرمایند امام رشته و ریسمانی است که همه دانه های پراکنده جامعه را تحت نظام ویژه ای قرار می دهند و براساس آن هویت جامعه را تعریف می کنند.

حجت الاسلام صدوقی بااشاره به نقش کلیدی امام در جامعه در اندیشه امام رضا(ع) افزود: جایگاه امام در حقیقت روح حاکم بر جامعه است. پس امامت جز دین نیست بلکه روح حاکم بر آن و نظام دهنده آن است، حتی توحید را از کنار درک امام می توان شناخت.

معاون تهذیب مرکز تخصصی مهدویت بااشاره به سخنان امام رضا(ع) در مورد مصداق امامت در آینده جهان، تاکیدکرد: ایشان می فرمایند صاحب امر کسی است که عدالت را جاری می کند، در جامعه ای که ظلم و جور در آن شدت پیدا کرده است. بنابراین اگر حجت خدا بر روی زمین نباشد، زمین اهل خود را می بلعد، همچنین چهارمین فرزند از نسل من امام زمان(ع) و تمام کنده حجت خدا بر روی زمین است.

وی ادامه داد: عده ای نزد امام رضا(ع) آمدند و گفتند: آیا شما صاحب امر هستید؟ حضرت فرمودند: درحال حاضر من صاحب امر هستم ولی کسی که آینده دنیا را نظام می بخشد، من نیستم. او فرد قدرتمندی است که می آید عدالت را برقرار می کند، ظلم و جور را از میان می برد، او شرایط بسیار خوبی را ایجاد می کند.

حجت الاسلام صدوقی خاطرنشان کرد: بنابراین ماموریت تمام انبیا و اولیا این بود که آینده جهان را نوید دهند، تا باعث تعادل در جامعه شود که همین تعادل زمینه تعالی جامعه می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz