محبت به امام زمان(ع) مقدمه وحدت جامعه اسلامی

عالم وهابی: حضرت مهدی موعود پسر پادشاه اردن خواهد بود! + سند
اسفند ۲۰, ۱۳۹۲
بنیان خانواده مهدوی بر ولایت امام عصر(ع) استوار است
اسفند ۲۲, ۱۳۹۲

پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه مردم به صاحب انقلاب و به تبعش به نائب امام زمان(ع) عشق می ورزند، گفت: این عشق مقدمه اعتماد به ولی فقیه، این اعتماد مقدمه اطاعت و این اطاعت مقدمه وحدت و یک پارچگی امت است.

 

 

 

حجت الاسلام علی صدوقی، پژوهشگر مهدوی در گفتگو با خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی از سه رکن رهبری، وحدت و انسجام ملت و امت و اسلام تشکیل شده است، گفت: اسلام به عنوان نقشه راه، رهبر به عنوان راهبر این نقشه ما و امت هم کسانی هستند که به همراه رهبر به وحدت باید برسند.
وی بااشاره به اینکه صرف وجود یک رهبر که بخواهد جامعه را به انسجام دعوت و مبتنی بر نقشه راه راهبری کند، امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: ضروری است که بین مردم و رهبر علقه ای باشد که این علقه محبت است.
حجت الاسلام صدوقی ادامه داد: محبت زمانی میان مردم و رهبر ایجاد می شود که رهبر به مصالح عمومی اعتقاد داشته باشد. نه مصالح شخصی، اگر رهبری مصالح شخصی را مقدم بر مصالح عمومی جامعه کند، دیکتاتور است.
این پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه رهبری که مصالح عمومی جامعه را با طراز اسلام مشخص کند و خود را جزئی از مردم بداند، آرام و به تدریج محبت را در دل مردم قرارمی دهد، اظهارداشت: براساس آیاتی از قرآن کسانی که عمل صالح انجام دهند و ایمان داشته باشند، خدای متعال محبت این افراد را در قلب دیگران قرار می دهد.
وی رهبری که خدا سالار باشد و در مسیر اسلام به جد فداکاری کند را در انقلاب محبوب دانست و بیان داشت: اگر این محبوبیت در مردم ایجاد شد، مردم پا به رکاب او قرار می گیرند، منسجم می شوند، در راستای منویات او حرکت می کنند و قدرت مقابله شان در برابر دشمن تحت راهبری رهبر ارتقاء پیدا می کند.
حجت الاسلام صدوقی بااشاره به امام زمان(ع) به عنوان رهبر اصلی انقلاب اسلامی گفت: امام زمان(ع) در انقلاب حکومت را به نائب خود که ولی فقیه است، واگذار کرد و به او ماموریت داد، در هنگامی که غائب است، عهده دار امور باشد. این درحالی است که پیچ و خم های ریز انقلاب را خود حضرت حل می کنند و مدیریت ویژه را خود عهده دارند.
این پژوهشگر مهدوی تصریح کرد: تا زمانی که ولی فقیه در راستای منویات امام زمان(ع) قدم بردارد، مردم او را دوست دارند، در مسیر فرامینش قدم برمی دارند، انسجام عمومی شکل پیدا می کند و همچنین مقاومتشان در برابر دشمن جدی می شود.
وی افزود: ولی اگر رهبر ارتباطش را از نظر معنوی و حقیقی با امام از دست داد، او آرام و به تدریج از محبوبیتش کاسته می شود و باعث عدم اقتدای مردم به او می شود.
حجت الاسلام صدوقی با بیان اینکه اگر محبت در جامعه ای نسبت به رهبر شکل بگیرد، آن جامعه به سرعت به وحدت می رسد و رشد و بالندگی پیدا می کند، اظهارداشت: چنین جامعه ای قدرت مقاومت در مقابل فتنه ها و بحران های سیاسی، اجتماعی و غیره همچنین آلودگی های اخلاقی پیدا می کند. در این صورت است که جامعه اسلامی شکل پیدا می کند.
این پژوهشگر مهدوی بااشاره به اینکه امت یک مفهوم اصیل است که در صورت اقتدا به امام شکل پیدا می کند، ادامه داد: امام زمان(ع) مبنای زندگی است و ما حضرت را صاحب اصلی انقلاب می دانیم. همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند ما باید انقلاب را به دست صاحبش تحویل دهیم.
وی با بیان اینکه مردم به صاحب انقلاب و به تبعش به نایب امام زمان(ع) عشق می ورزند، خاطرنشان کرد: این عشق مقدمه اعتماد به ولی فقیه، این اعتماد مقدمه اطاعت، این اطاعت مقدمه وحدت و یک پارچگی امت و این یک پارچگی درهمه عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود را نشان می دهد.
حجت الاسلام صدوقی تصریح کرد: دشمنان دنبال این هستند که این رشته محبت قطع شود، لذا با انواع شایعات و شبهات سعی شان بر این است که هویت ارزشی ولی فقیه زمان و جایگاه این مرد را نزد مردم تخریب کنند تا از کنار این اقدام وحدت، انسجام، تعالی و رشد علمی و فرهنگی از بین برود و یک گسست در جامعه به وجود بیاید و مقاومت امت در مقابل دشمن شکسته شود.
این پژوهشگر مهدوی با اشاره به وظایف ما در مقابل این انقلاب، گفت: ما وظیفه داریم این رشته محبت را محفوظ نگه داریم و تمام تلاشمان بر این باشد که در راستای منویات ولی فقیه عاشقانه قدم برداریم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz