مراکز دینی و تبلیغی از ظرفیت سینما چشم پوشی نکنند

نقشه راه استحکام ساخت درونی نظام جمهوری اسلامی ایران تدوین و منتشر شد.
بهمن ۲۷, ۱۳۹۲
سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد + اینفوگرافیک
بهمن ۳۰, ۱۳۹۲

نماینده حضرت آیت الله سیستانی "حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی" به ظرفیت سینما در ترویج آموزه های شیعی اشاره کرد و گفت: سینما در دنیا جایگاه اول را در تأثیرگذاری به خود اختصاص داده از این رو ما باید از این ابزار بهترین بهره مندی را داشته باشیم، به یقین چشم پوشی از این ظرفیت ما را در انعکاس پیام های دینی با مشکل روبه رو می کند.

 

 

به گزارش خبرنگار آینده روشن، رییس و اعضای مؤسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) با حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی، نماینده حضرت آییت الله سیستانی در ایران دیدار و گفت و گو کردند. 

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی در این دیدار به تبیین امدادهای غیبی امام زمان(عج) پرداخت و گفت: امام زمان(عج) در همه احوال ناظر اعمال شیعیان است و درهر کاری اگر اخلاص صورت بگیرد بی شک به نتیجه مطلوب می رسد.

وی تصریح کرد: غربی ها بحث مهدویت را جدی گرفته اند و شب روز تلاش می کنند. در حالی که مهدیت در کشور با مدیریت کاملی رو به رو نیست. دغدغه ها باید بر روی شاه رگ شیعه که بحث مهدوبت هست شکل بگیرد.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در بخش دیگری از سخنانش به ظرفیت سینما در ترویج آموزه های شیعی اشاره کرد و گفت: سینما در دنیا جایگاه اول را در تأثیرگذاری به خود اختصاص داده از این رو ما باید از این ابزار بهترین بهره مندی را داشته باشیم تا صدای خود را به دنیا برسانیم، به یقین چشم پوشی از این ظرفیت ما را در انعکاس پیام های دینی با مشکل روبه رو می کند.

رییس موسسه آل بیت با ابراز تاسف از این که در سینما به طور صحیح از افراد کارآمد بهره برداری نمی شود، بیان داشت: اگر از سینما به درستی و در مسیر دینی استفاده کنیم می توان به تحول اجتماعی کمک کرد.

وی در پایان بر ضرورت معرفت افزایی در بین شیعیان تأکید و خاطرنشان کرد: اگر وجود امام زمان(عج) را درک کنیم از این منظر که حضرت بر زندگی ما نظارت دارد و رفتار محبانش را رصد می کند، رونق و سعادتمندی در زندگی فردی و اجتماعی ما افزایش می یابد.

گفتنی است، حجت الاسلام والمسلمین سید مسعود پورسید آقایی رییس موسسه آینده روشن در ابتدای این دیدار به روند برگزاری دهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت اشاره و بخشی از فعالیت های موسسه را تشریح کرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz