هدف از طرح نبش قبر پیامبر(ص) ایجاد آشوب و فتنه است

پرچم حرم رضا (علیه السلام)
شهریور ۱۲, ۱۳۹۳
آیت‌الله مهدوی‎کنی به برکت پرچم امام رضا(ع) چشمان خود را باز کرد
شهریور ۱۴, ۱۳۹۳

چند تن از علمای الازهر و مرکز پژوهش‌های امور اسلامی طرح نبش قبر پیامبر (ص) و انتقال آن به قبرستان بقیع را تلاش وهابی‌ها برای ایجاد فتنه و برانگیختن خشم مسلمانان دانستند.

 

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ به دنبال انتشار اخباری مبنی بر تلاش وهابی‌های عربستان برای نبش قبر پیامبر (ص) و انتقال آن به قبرستان بقیع، علمای الازهر و مرکز پژوهش‌های اسلامی این طرح وهابی‌ها را تلاش برای ایجاد فتنه و برانگیختن خشم مسلمانان دانستند.

پس از آنکه روزنامهٔ ایندیپندنت در گزارشی اعلام کرد که وهابیان عربستان سعودی طرحی مبنی بر نبش قبر پیامبر (ص) و انتقال پیکر ایشان به قبرستان بقیع را در دست دارند، چند تن از علمای الازهر و مرکز پژوهش‌های امور اسلامی این طرح را تلاش وهابی‌ها برای ایجاد فتنه و برانگیختن خشم مسلمانان دانستند و تاکید کردند که اسناد‌ها و مسائلی که این طرح بر اساس آن‌ها اجرا می‌شود کاملاً باطل است و در قرآن و سنت پیامبر چنین چیزی وجود ندارد بلکه عکس آن‌ وجود دارد.

الشحات الجندی، عضو مرکز پژوهش‌های اسلامی گفت: این طرح عربستان جنجال‌ زیادی برانگیخته و هدف آن ایجاد آشوب و تنش و فتنه است.

وی در خصوص مطرح شدن این طرح با بهانه مخالفت با ساختن بارگاه و مقبره گفت: در قرآن مسائلی غیر از این وجود دارد و برخی آیات قرآن نشان می‌دهد که وجود قبر در داخل مسجد جایز است.

علی ابوالحسن، رئیس کمیته فتوادهی در الازهر نیز گفت: قبر پیامبر در داخل مسجد نیست و به طور کامل جایز نیست جسد پیامبر را انتقال داد چرا که ما قاعده و قانون داریم که می‌گوید قبور پیامبران نباید تغییر کند

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz