آخرالزمان محدوده زمانی خاصی ندارد
شهریور ۳۱, ۱۳۹۳
حر انقلاب اسلامی+تصاویر
مهر ۱, ۱۳۹۳

دوره ششم “چله دعای عهد” از اول ذیحجه (۴ مهر ۱۳۹۳) ازسوی ستاد مرکزی هیئت‌های عهد آدینه آغاز می شود و تا عاشورای حسینی ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان؛ قرائت روزانه دعای عهد، در حقیقت، تجدید عهد روزانه و مداوم یک منتظر با امام غایب خویش است؛ پیمانی دوباره بر یاری آن حضرت، و میثاقی مستحکم بر وفاداری و ارادت به ساحت مقدس مولایمان حجت‌بن‌الحسن(ع)؛ امامی که چشم انتظار یاورانی وفادار است.

از این روست که در روایت از امام صادق(ع) آمده است: هرکه ۴۰ صباح این عهد را بخواند، از یاوران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد، خدا او را از قبر بیرون آورد که در خدمت آن حضرت باشد.

ستاد مرکزی هیئت‌های عهد آدینه، که ترویج فرهنگ قرائت روزانه دعای عهد را سرلوحه مأموریت های خویش می‌داند، با ارائه و اجرای طرحی با عنوان “چله دعای عهد”، همه منتظران امام زمان(ع) و ارادتمندان به ساحت مقدس آن حضرت را به قرائت روزانه این دعا و تأمل و تفکر در مضامین آن و معرفت افزایی در حوزه معارف مهدوی ترغیب نماید.

بر این اساس دوره ششم “چله دعای عهد” از اول ذیحجه (۴ مهر ۱۳۹۳) آغاز می شود و تا عاشورای حسینی ادامه دارد. این درحالی است که پنجمین دوره این دعا از اول ذیقعده (۶ شهریور ۱۳۹۳)، همزمان با آغاز چله حضرت موسی(ع) در کوه طور آغاز شده و تا عید قربان ادامه دارد.

شایان ذکر است، علاقه مندان به شرکت در چله دعای عهد می توانند عدد۱۱۲۲۱ را به ۲۰۱۴۱۸ ارسال کنند تا هر روز یک پیامک معرفتی و ادبی در مورد امام زمان(ع) دریافت کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می گذارد

Notify of
avatar
wpDiscuz