آزمایش‏ های بزرگ
مهر ۱, ۱۳۹۴
مردان آخرالزمان
مهر ۱, ۱۳۹۴

عوامل فراوانی روزبه‏ روز حقیقت تابناک دین را در هاله‏ ای از ابهام فرو می‏ برند. از این رو همواره دین رو به کم‏رنگ شدن در جوامع می ‏رود و خرافات و انحرافات فراوانی، گریبان‏ گیر آن می‏ شود؛ به صورتی که وقتی حضرت مهدی‏ علیه السلام قیام نمود، غبار از چهره دین بر می‏ گیرد. همگی گمان می‏ کنند این دین جدیدی است که آن حضرت ارائه می‏ فرماید.

امیرمؤمنان علی ‏علیه السلام این حقیقت را این‏گونه بیان فرموده است: «اَیُّها النَّاسُ! سَیَأتِی عَلَیْکُم زَمانٌ یُکْفَأُ فِیهِ الاِسْلامُ کَما یُکْفَأُ الاِناءُ بِمَا فِیهِ» (۱)؛ «ای مردم! به زودی زمانی بر شما خواهد رسید که اسلام چونان ظرف واژگون شده، آنچه در آن است ریخته می‏ شود».

رسول گرامی اسلام‏ صلی الله علیه وآله نیز می‏ فرماید: «سَیَأتِی عَلَی اُمَّتی زَمانٌ لایَبقَی مِنَ القُرآنِ اِلاَّ رَسْمُهُ وَمِنَ الاِسْلامِ اِلاَّ اِسْمُهُ… مَساجِدُهُمْ عَامِرَهٌ وَهِیَ خَرابٌ مِنَ الهُدَی…»؛ (۲) «بر امت من زمانی پیش می‏ آید که از قرآن جز نقش آن و از اسلام جز نام ‏آن باقی نماند [به ظاهر] مسلمان نامیده می ‏شوند؛ در حالی که بیش از همه مردمان از آن دورند! مساجدشان آباد است؛ ولی از هدایت خالی است


(۱). نهج ‏البلاغه، خطبه ۱۰۳٫
(۲). شیخ صدوق، ثواب الاعمال، ص ۲۵۳٫

دیدگاه ها بسته شده است