آیا انتظار فرج و مصلح حقیقی انسان برای نجات انسان از شر و پلیدی ها و ترسیمی که از بعد فرج حضرت داریم را می توان مساوی ایام زمام داری حضرت رسول دانست یا بالاتر و بهتر ؟ اگر بالاتر و برتر است چرا در زمان حضرت رسول (صلی الله علیه وآله) و زمام داری ایشان ، به آنجا جامعه نرسیده ؟

پرسمان مهدویتدسته بندی: انتظار و وظایف منتظرانآیا انتظار فرج و مصلح حقیقی انسان برای نجات انسان از شر و پلیدی ها و ترسیمی که از بعد فرج حضرت داریم را می توان مساوی ایام زمام داری حضرت رسول دانست یا بالاتر و بهتر ؟ اگر بالاتر و برتر است چرا در زمان حضرت رسول (صلی الله علیه وآله) و زمام داری ایشان ، به آنجا جامعه نرسیده ؟
modir عضو سایت asked 3 سال ago

آنچه مسلم است محبت و دوستی نسبت به این خاندان پاک موجب نزدیکی ما به آنان در نتیجه بهره مندی از تعالیم متعالی و سعادت بخش آنان خواهد شد اما جای بسی تأسف است که پس از رحلت رسول اکرمص علی رغم سفارشات پی در پی آن حضرت مبنی بر پیروی از عترت ایشان و مودت و دوستی اهل بیت ع و با وجود تأکیدات فراوان آن حضرت بر خلافت و ولایت حضرت علیع و تمسک جستن به اهل بیت ع که قرین قرآن و یکی از دو گوهر به یاد مانده از رسول خدا ص محسوب می شوند طولی نکشیدکه خاندان آن حضرت از صحنه اجتماع کنار گذاشته شده با بی اعتنایی و بی توجهی کامل روبرو شدند در این شرایط به سادگی می توان سرنوشت اندوهبار این کشتی سرگشته در میان امواج و این نهال نو رسته محروم مانده از باغبان را پیش بینی نمود .
در زمان رسالت پیامبر گرامی ص تمام سعی و تلاش ایشان به ارشاد دیگران و دعوت آنها به اسلام یا جنگ با مشرکان گذشت و آنچنانکه باید ایشان به اهدافشان نرسیدند پس از ایشان نیز تا زمان حضرت مهدی عج حکومت واقعی به امامان معصوم ع واگذار نشد تا اینکه در زمان ظهور حضرت مهدی عج حکومت واقعی ایشان و نجات محرومان تحقق می یابد به طوری که در روایت آمده است :
خوشا به حال شیعیان ما که در زمان غیبت قائم ما به ریسمان ما پای بند هستند و بر دوستی ما استوار و از دشمنان بیزار ، ما از آنها هستیم و آنها از ما ، آنها ما را بعنوان امام پذیرفته اند و ما ایشان را به عنوان شیعیان خود پذیرفتهایم، خوشا به حال آنها و باز هم خوشا به حال آنها و به خدا سوگند آنها در روز قیامت ، هم مرتبه ما خواهند بود.
امام موسی ابن جعفر(ع)
و از امام رضاع نقل شده است که :
. . . خداوند بوسیله او زمین را از ستم پاک می کند و از هر ظلمی منزه می سازد و هم اوست که مردمش در
ولایت او تردید می کنند و پیش از ظهور ،غیبت دارد و وقتی ظاهر شود زمین ، نور و روشنایی می یابد و عدل و داد در همه جا فراگیر می شود و هیچ کس به دیگری ستم نمی کند . . .
و پس از ظهور حضرت مهدی ع از پیامبران صلوات الله علیهم و بعضی از امامان معصوم علیه اسلام ، به دنیا رجعت می کنند و دوباره حکومت خواهند داشت از جمله پیامبر گرامی اسلامص ، حضرت علی ع ،امام حسن و امام حسینع و. . .که این امور فقط به خاطر بالا رفتن سطح ایمان و فهم مردم آخرالزمان ممکن می باشد .
به امید اینکه ما نیز چنین روزی را شاهد باشیم و از منتظران واقعی حضرت مهدیعج به شمار آئیم .
برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به کتابهایی که در مورد زندگانی امامان معصوم ع و رسول گرامی اسلام ص نوشته شده است مراجعه کنید .
۱) کتاب زندگی دوازده امام ع ـ نوشته هاشم معرف الحسینی ـ جلد دوم ـ ص ۵۵۵ و ۵۵۶
۲) کتاب آموزش عقاید ، جلد دوم ـ نوشته آقایان محسن غرویان ،محمد رضا غلامی و سید محمد حسین میرباقری ـ ص ۳۹۹
منبع: موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر علیه السلام