آیا اطلاعاتی در مورد نحوه زندگی امام زمان (علیه السلام) وجود دارد؟ این که چگونه زندگی می کنند، تنها هستند یا با خانواده ای زندگی می کنند؟ خوراکشان را ازکجا تأمین می کنند یا از آسمان برای ایشان می رسد توضیح فرمائید.

پرسمان مهدویتدسته بندی: ویژگی های امام زمانآیا اطلاعاتی در مورد نحوه زندگی امام زمان (علیه السلام) وجود دارد؟ این که چگونه زندگی می کنند، تنها هستند یا با خانواده ای زندگی می کنند؟ خوراکشان را ازکجا تأمین می کنند یا از آسمان برای ایشان می رسد توضیح فرمائید.
ashkankazemi عضو سایت asked 3 سال ago

بلی : امام زمان ( عج ) مانند سایر مردم زندگی می کند ولی پنهان از مردم مثل خورشیدی که در پشت ابر می باشد امام ( عج ) مردم را می بیند وقتی مشکلی بر خورد کنند به فریادشان می رسد و مشکلات مردم را حل می کند همانطور که مقدس اردبیلی و علامه حلی (ره ) داشتند حل نمودند ولی بعضی امام را می شناسند و اکثریت مردم نمی شناسند و در بین مردم زندگی می کند. بعنوان مثال و از جمله حکایتی است که جماعتی از علماء بمن خبر دادند و آنها از جماعت دیگر و آنها از سید سند فاضل کامل میرزا محمد استرآباد ی نور الله مرقده نقل کرده اند که گفت : من یکشب دور خانه خدا طواف می کردم ناگاه دیدم جوانی خوش سیما آمد شروع بطواف کرد .
وقتی بمن نزدیک شد یک دسته گل سرخ که موسم آن نبود بمن داد . من هم از وی گرفتم و آن را بو ئیدم و گفتم آقا ! این گل از کجاست ، گفت: از خرابات است . سپس از نظرم غایب شد و من او را ندیدم .
بحث مفصل در کتاب مهدی موعود جلد ۱۳ بحار علامه مجلسی ترجمه علی دوانی
اما در مورد امام زمان (عج ) به کتابهای مهدی موعود ( عج ) و کتابهای دیگر مراجعه شود .
منبع: موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر علیه السلام