امام زمان(عج) از چه کارهایی غصه می خورند ؟ لطفا بطور کامل توضیح دهید ؟

پرسمان مهدویتدسته بندی: انتظار و وظایف منتظرانامام زمان(عج) از چه کارهایی غصه می خورند ؟ لطفا بطور کامل توضیح دهید ؟
ashkankazemi عضو سایت asked 3 سال ago

امام زمان (علیه السلام ) غصه می خورند زمانی که ما به آنچه که خداوند امر کرده عمل نکنیم و از آنچه که خداوند نهی کرده دوری نکنیم ، و جای دیگری که امام زمان غصه می خورند اینکه ما انسانها آنقدر به فکر مادیات و زرق و برق دنیا هستیم و اینکه از ۲۴ ساعت وقت در شبانه روز ، یک چهارم را صرف عبادت نمی کنیم، امام زمان غصه می خورند از زورگویی ظالمان به مظلومان، اگر همه ملتهای مسلمان هم پیمان شوند وراه خدا را درپیش بگیرند، دیگر هیچ کس جرأت زور گویی به دیگران را هم نخواهد داشت ، خداوند به هر فردی استعداد و ویژگی منحصر به فرد داده است و از این استعداد توقعاتی دارد نه اینکه استعداد خود را در راه خلاف شرع مصرف کند .
امام زمان در روزهای دوشنبه نامه اعمالمان را ورق می زند و هفته ای یک بار امضاء می کنند.
وقتی نامه اعمال ما را به امام زمان ( عج) می دهند امام زمان آنقدر گریه می کنند که از شدت گریه امام زمان( علیه السلام) فر شته ها به گریه می افتند .
یکی دیگر از جاهایی که امام زمان غصه می خورند ، احترام نگذاشتن به والدین ، انجام ندادن صله رحم، تهمت، غیبت وکلا تمام رذایل و صفات اخلاقی و اینکه خداوند به خاطر رحمت خود نعمتی به ما عرضه کرده ، عوض اینکه به شکر گذاری بپردازیم بگوییم حقمان است لیاقتش را داشتیم تکبر بورزیم با یک حرف زدن خدشه در ایمان و اعتقاد و … به وجود بیاوریم .
خداوند فرمودند : امت آخر زمان از همه امتها بهترند و به خاطر اینکه آنها نه امامی را دیدندو نه معجز اتشان ،اما اعتقاد در آن ها خیلی قوی تر است . انشاء الله که سعی کنیم رذایل و صفات اخلاقی نکوهیده را کنار گذاشته و به دنبال روزی حلال و اینکه توکل برحق کرده و هر کاری را که می کنیم فقط برای رضای خدا باشد انشاء الله خداوند به توفیق امام زمان(علیه السلام ) راه را برای ما هموار خواهند کرد ، اینکه خودمان آماده کنیم و بخواهیم پا روی نفس و هواههای نفسانی گذاشته و دنیا محل آزمایش است، آیا از این آزمایش الهی چگونه بیرون می آئیم وقتی مهدی فاطمه از ما بیشتر به فکر هستند، پس چرا ما به فکر خودمان نیستیم. و شما می توانید به کتابهای اخلاقی مراجعه کنید .
منابع :
۱-خورشید مغرب ، محمد رضا حکیمی
۲-سیمای آفتاب ، حبیب الله طاهری
۳- تجسم امید و نجات ، عزیز الله حیدری
۴-سیمای مصلح جهان ، مراد فیضی
۵- ارتباط معنوی با حضرت مهدی ، حسین گنجی
منبع: موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر علیه السلام