صحیفه مهدویت (سطح ۲، جلسه نهم): مهدی ستیزی

صحیفه مهدویت (سطح ۲، جلسه هشتم): ولادت امام عصر علیه السلام
شهریور ۷, ۱۳۹۵
صحیفه مهدویت (سطح ۲، جلسه دهم): مهدی ستیزی۲
شهریور ۷, ۱۳۹۵
توضیحات فایل 8.49 مگابایت

مباحث مهدی ستیزی در غرب چه از نظر سیاسی و چه از نظر دینی

به تعبیر حضرت علی علیه السلام  که فرمودند: اول ببینید دشمن از چه ناحیه‌ای حمله می‌کند و با چه روشی حمله خود را آغاز کرده تا بتوانید با برنامه ریزی در پاسخگویی منطقی و عاقلانه درشکست او پیروز شوید.

عوامل حساسیت غرب پیرامون حضرت مهدی علیه السلام :

در تمام ادیان موعود باوری مطرح است و فقط اختصاص به دین خاصی ندارد اما وقتی نگاه می‌کنیم در نگاه غرب بر موعودباوری آنقدر که حساسیت به حضرت مهدی علیه السلام  وجود دارد نسبت به بقیه موعودها وجود ندارد. نگاه دشمنانه و تخریبی نسبت به حضرت مهدی علیه السلام  است.

عوامل حساسیت: به طور نمونه تحریم تنباکو و فتوای میرزای شیرازی اشاره کرد. فتوای ایشان یک فتوای استثنایی است. در تاریخ نقل شده که اقتصاد بریتانیا در این زمینه شکست خورد و مردم ایران در اجرای این فتوا تلاش کردند وقتی خدمت میرزا رضای شیرازی می‌رسند به او می‌گویند: فتوای شما نتیجه داد و اقتصاد بریتانیا شکست خورد نقل شده که میرزا شیرازی شروع به گریه کردن می‌کنند وقتی دلیل گریه را می‌پرسند می‌گویند: امروز بریتانیا متوجه شد که قدرت شیعه در کجاست و امروز تخریب خود را علیه حضرت مهدی علیه السلام  آغاز خواهند کرد بیش از صد سال پیش.

حتی قبل از این جریان احم محمد سودانی فردی از اهل سنت که ادعا کرد من همان مهدی موعود هستم آنچه که نقل شده در چند جبهه توانست ارتش بریتانیا را شکست دهد . در خود بریتانیا به تکاپو افتادند که تحلیل کنند که چطور بدون نیروی انتظامی توانسته ارتش بریتانیا را در چند مرحله شکست دهد. فردی را مأمور می‌کنند که این نهضت را تحلیل کند. در پایان این تحقیقات به این نتیجه می‌رسند و اعلام می‌کنند که ابزاری که احمد محمد سودانی با استفاده از آن توانستند شکست در ارتش بریتانیا ایجاد کند و واژگان مهدوی و مهدویت است یعنی با بار معنایی مهدویت توانست انقلاب خود را گسترش دهد.

در انقلاب اسلامی نیز تحلیل اندیشمندان غربی به اینگونه است که امام خمینی با دو مؤلفه حسین و مهدی توانست غرب را از جا در آورده و در سال ۲۰۰۸ در روزنامه غربی آمده تا زمانیکه آن فاکتورها و معیارهای انقلاب خمینی وجود دارد و زنده است (نگاه مهدویت و ظلم ستیزی) امکان سلطه و تصرف آمریکا بر خاورمیانه وجود ندارد. قصه بیداری اسلامی در این سال‌ها نیز از همینگونه است.

مؤسسه ای که جرج دبلیو بوش در سال پایانی ریاست جمهوری خود ایجاد کرده که می‌گوید: چرا شما یک مؤسسه مهدی ایجاد کردید و او می‌گوید ما باید مهدی را بشناسیم و بدانیم چرا مسلمانان حاضرند خود را برای او فدا کنند.

نگاهی که وجود دارد اگر نگاه ظلم ستیز حضرت مهدی علیه السلام  بهترین نگاه و بهترین الگو است جایی برای استعمار وجود ندارد لذا تحلیلگران غربی هم شروع به تحقیق کرده‌اند تا مهدویت را بشناسند و او را مورد حمله قرار دهند.

غرب ابزاری را نیز بکار می‌گیرد و در فضای رسانه آنقدر در معرض دید قرار می‌دهند تا نگاه اصیل شیعه به مهدویت گم شود و شیعه نتواند حرف حقیقی خود را به دنیا انتقال دهد.

در فضای غرب نوع فیلم‌های خود را به دو دسته تقسیم می‌کنند.

  1. آخرالزمانی
  2. فراآخر الزمانی

فیلم‌های مستقیمی راجع به حضرت مهدی علیه السلام  به جز چند نمونه که انگشت شمار است نداریم. یک نمونه بسیار بارز که در سال‌های اول انقلاب اسلامی شکل گرفت: پیش‌گویی‌های نوستروداموس بود که به وسیله هالیوود کار شده و حضرت ولی عصر علیه السلام  را به عنوان ضد مسیح و آغازگر نبرد اتمی معرفی می‌کند که البته همه این گزاره‌ها در فیلم برگرفته از کشیشان عهد عتیق است.

موارد دیگری است که برنامه‌ای است متعلق به آقای گلن بک که برنامه هفتگی منظمی دارد که چند هفته‌ای برنامه خود را اختصاص به حضرت مهدی علیه السلام  داده بود.

کلیت این برنامه به این صورت است که می‌گوید: ما امروز در نبرد با نظام لیبرال دموکراسی که آمریکا متولی این نظام است. نظام اسلامی با محوریت ایران در برابر نظم جهانی قد علم کرده و محور تفکر ایران به تعبیر او امام دوازدم است و جالب است که او در برنامه خود از مسیحیت و حضرت مسیح و اسلام و امام دوازدهم صحبت می‌کند و از روایاتی در منابع شیعه و اهل سنت استفاده کرده و حرف خود را به اینجا می‌رساند که ضد مسیح معرفی شده در کتاب مقدس که در برابر عیسی مسیح قرار می‌گیرد مهدی مسلمانان است و در برنامه خود دروغ دیگری را نیز می‌گوید: مهدی قرار است با بمب اتم نبرد خود را اداره کند و برخی از مسئولان ایران قرار است بمب اتم را به حضرت برسانند و او به دنیا حمله می‌کند و در ادامه می‌گوید: آیا می‌خواهید بدانید مهدی در کجا زندگی می‌کند و اشاره به مسجد مقدس جمکران می‌کند و دو سخن ویژه دارد: ( که لازم به توضیح است آقای گلن بک از مجریان معروف آمریکا است و وقتی در روزنامه صدنفر مرد مطرح دنیا را معرفی می‌کند یکی از این صد نفر مرد همین گلن بک است.) دو سخن ویژه او:

  1. ایرانی‌ها بین قم و تهران قطاری گذاشته‌اند تا هر روز صبح مهدی بتواند از قم به تهران برود و در هیئت دولت شرکت کند و شب دوازده به قم برود و در جمکران مخفی شود.
  2. آیا شنیده‌اید در تهران باید بافت‌های فرسوده ترمیم شود دلیل این عملکرد این است که زمانی که مهدی در تهران ظهور می‌کند در ترافیک تهران گیر نکند. و این نوع نگاه آمریکا به مهدویت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *